وبلاگ

طرز تهیه کیک تم تولد مرد عنکبوتی

کیک مرد عنکبوتی

در این مقاله من به شما طرز تهیه کیک تم تولد مرد عنکبوتی را آموزش خواهم داد. مرد عنکبوتی یکی از ابرقهرمانان مورد علاقه من است. من یک درخواست برای ساخت یک کیک ابرقهرمانی داشتم بنابراین تصمیم گرفتم یک کیک تم تولد مرد عنکبوتی درست کنم. درست کردن این کیک بسیار آسان است، فقط گذاشتن فوندانت مشکی برای تار آن کمی خسته کننده است، اما اگر من بتوانم این کار را انجام دهم، شما می توانید آن را انجام دهید. بیا دست به پخت بزنیم!

اگر از این آموزش خوشتان آمد لطفا در پایان همین صفحه نظر دهید!

طرز تهیه کیک تم تولد مرد عنکبوتی

مرحله 1: مواد تشکیل دهنده / ابزار

مرحله 1-مواد لازم برای کیک تم مرد عنکبوتی

عناصر:

1 میکس کیک (هر طعمی، یا آن را از ابتدا درست کنید، و مواد مرتبط)
فراستینگ (هر طعمی)
فوندانت قرمز 24 اونس، سیاه 4 اونس و سفید 4 اونس
اب
ابزار/موارد:

قالب کیک 10 اینچی
تخته کیک 12 اینچی
ورقه ی آلومینیومی
چاپ صورت مرد عنکبوتی (از اینترنت)
وردنه یا وردنه فوندانت
صاف کننده فوندانت (اختیاری)
کاردک
قیچی
خلال دندان
چاقو
برس رنگ نازک

مرحله 2: پخت کیک

مرحله2- پخت کیک

ابتدا باید کیک تم تولد خود را بپزیم. من فقط از مخلوط کیک شکلاتی سنتی استفاده کردم. می توانید از دستور کیک مورد علاقه خود در اینجا استفاده کنید یا از مخلوط کیک فروشگاهی استفاده کنید. من خودم در قالب کیک گرد 10 اینچی پختم. سپس بگذارید کیک شما کاملا خنک شود. آن را از قالب خارج کرده و روی تخته کیک قرار دهید. من از یک تخته کیک 12 اینچی استفاده می کنم که آن را با فویل آلومینیومی پوشانده ام.

مرحله 3: کیک را با الگو به شکل مردعنکبوتی برش دهید

مرحله3- برش کیک به شکل مرد عنکبوتی

برش کیک مرد عنکبوتی

برش کیک مرد عنکبوتی

 

حالا باید کیک را برش بزنیم و شکل بدهیم. ابتدا قسمت بالایی را کمی کوتاه می کنم. سپس یک الگوی مرد عنکبوتی را که از روی تصویری که در اینترنت پیدا کردم درست کردم، روی کیک قرار می دهم و دور آن را با چاقو برش می دهم. بعد کم کم کناره ها را کوتاه می کنم تا به شکلی که می خواهم در بیاید. هر بار فقط کمی برش دهید، همیشه می توانید مقدار بیشتری از آن را بردارید، اگر بیش از حد آن را کوتاه کنید، سخت تر است. اما اگر این اتفاق افتاد، فقط باید آن را با فراستینگ و کیک باقیمانده یا فوندانت بچسبانید.

مرحله 4: کیک تم تولد مرد عنکبوتی را روکش دهید

مرحله 4: فراستینگ کیک مردعنکبوتی

مرحله 4: فراستینگ کیک

حالا کیک را کاملاً فراستینگ بزنید. من از کرم باترکریم شکلاتی استفاده می کنم. می توانید از هر نوع فراستینگی که می خواهید استفاده کنید و کیک تم تولد پسرانه مردعنکبوتی را روکش دهید.

مرحله 5: فوندانت را ورز دهید و آن را کوتاه کنید

مرحله 5: فوندانت را ورز دهید و آن را برش دهید

مرحله 5: فوندانت را روی کیک بچسبانید

مرحله 5: اضافه فوندانت را برش دهید

حالا باید فوندانت قرمزمان را بزنیم. ابتدا فوندانت را از بسته‌اش خارج کنید و کمی ورز دهید تا زمانی که واقعاً خوب و نرم شود، حدود 2 تا 4 دقیقه یا بیشتر. سپس با استفاده از وردنه یا وردنه فوندانت، فوندانت را باز کنید تا قطر آن چند اینچ بزرگتر از کیک شما و ضخامت حدود 1/8 اینچ باشد. حالا آن را به آرامی روی وردنه برگردانید، سپس آن را روی کیک برگردانید. سپس از دستان خود برای قرار دادن آن روی کیک استفاده کنید. در این مرحله در صورت تمایل می توانید از صافی فوندانت استفاده کنید. سپس یک چاقو بردارید و فوندانت اضافی را در قسمت انتهایی صورت جدا کنید.

مرحله 6: چشم های مرد عنکبوتی را برش دهید

برش چشم ها با فوندانت

بعد الگوی خود را می گیریم و چشم ها، قسمت سیاه و سفید و کل چشم را برش می دهیم. سپس مقداری فوندانت مشکی را پهن کنید (حتما ابتدا آن را ورز دهید) و با چاقو دور قالب چشمی را که درست کرده اید برش دهید. شما باید با دو تکه چشم سیاه در پایان بدست آورید.

مرحله 7: قسمت سفید چشم را برش دهید

برش قسمت سفید چشم با فوندانت

حالا یک شابلون برای قسمت سفید چشم ایجاد می کنیم، اما آن قسمت را از سیاهی جدا می کنیم. سپس فوندانت سفید ورز داده شده را پهن کنید و چشمی را روی آن قرار دهید، سپس دور آن را با چاقو ببرید. بعد آن قطعه سفید را روی قطعه سیاه قرار دهید. از کمی آب زیر آن استفاده کنید تا به عنوان چسب عمل کند تا آن را در جای خود نگه دارد.

مرحله 8: چشم ها را روی صورت قرار دهید

قرار دادن چشم ها روی صورت با الگو

چسباندن چشم ها روی صورت با الگو

اکنون با استفاده از الگوی خود، آن را روی کیک خود ردیف کنید، بنابراین ما راهنمایی داریم که کجا چشم خود را قرار دهیم. سپس با استفاده از مقداری آب، چشم ها را به کیک می چسبانیم. به خوبی در حال جمع شدن است!

مرحله 9: تار را اضافه کنید

درست کردن تارهای مرد عنکبوتی

اضافه کردن تارهای مردعنکبوتی

چسباندن تارها و کامل کردن کیک تم تولد مرد عنکبوتی

اکنون بخش سرگرم کننده و خسته کننده فرا می رسد! باید رشته های کوچکی مانند تکه های فوندانت مشکی برای بافت تار باز کنیم، سپس آنها را به کیک وصل کنیم. برای ثابت نگه داشتن آن از مقداری آب استفاده می کنیم. ایده خوبی است که ابتدا از خلال دندان استفاده کنید و خطوط خود را بکشید. ابتدا با خطوط مستقیم پایین وسط صورت شروع می کنم. سپس کناره های صورت را انجام دهید. هنگامی که آن ها را کامل کردید، آماده انجام قسمت های بافت داخلی هستید. دوباره با استفاده از الگوی خود به عنوان راهنما، خطوط کوچکی با خلال دندان خود ایجاد کنید. سپس با قلم مو کمی آب اضافه کنید و فوندانت را قرار دهید. سپس کیک مرد عنکبوتی شما کامل خواهد شد! این یک هدیه عالی در کنار خرید لوازم جشن تولد است و مطمئناً فرزندان، دوستان و غیره شما را تحت تأثیر قرار می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *