وبلاگ

چگونه یک شمع تم یلدا درست کنیم؟

درست کردن شمع تم یلدا

با وجود این که شب چله از جمله جشن های سنتی و بسیار کهن ایرانیان می باشد، اما این شب بخصوص هیچ گاه به فراموشی سپرده نشده است و هر ساله مردم ایران با ذوق و اشتیاق بیشتری به استقبال این شب می روند و تزیینات متنوع تر و شکیل تری را برای برگزاری جشن مخصوص این شب تدارک می بینند. در ادامه این مقاله، درست کردن شمع تم یلدا را به شما آموزش خواهیم داد.

چگونه یک شمع هندوانه معطر درست کنیم

فصل تابستان زمانی است که همه عاشق هندوانه خوردن هستند. اما ما ایرانی ها در زمستان شب یلدا هم هنوانه می خوریم! با این حال اگر دوست دارید هم هنوانه بخورید و هم تزیین زیبایی برای فضای جشن شب یلدا داشته باشید، این شمع ها بهترین اجزا برای تزئین فضای شما هستند. بیایید مراحل ساخت این عنصر شگفت انگیز را در زیر بررسی کنیم.

مواد مورد نیاز برای درست کردن شمع تم یلدا:

برای تهیه این شمع تم تولد به مقداری فتیله شمع، چند لیوان کاغذی، مقداری موم شمع رنده شده یا موم، روغن عطر سیترونلا (سنبل هندی) یا هر رایحه دیگری به انتخاب خود، مداد رنگی یا رنگدانه های رنگی، یک چاقو و سه ظرف دوتایی یا مایکروویو نیاز دارید.

لیوان کاغذی برای درست کردن شمع تم یلدا

رنگ یا مداد شمعی

اسانس معطر

موم شمع رنده شده

فیتیله شمع هندوانه

 

خرید شمع تولد

 

دستورالعمل درست کردن شمع هندوانه:

برای درست کردن شمع تم یلدا، ابتدا موم رنده شده شمع را در سه ظرف مختلف بریزید.

حالا، آن موم ها را ذوب کنید. برای اینکار آنها را در مایکروویو خود قرار دهید یا می توانید ظرف خود را در آب در حال جوش قرار دهید تا موم ها به صورت بن ماری ذوب شود.

ذوب کردن موم های خورد شده

 

2 تا 3 قطعه ریز قرمز رنگ را در ظرفی و کمی رنگ سبز را در ظرفی دیگر اضافه کنید. ظرف باقیمانده را بگذارید زیرا به قسمت هایی از شمع هایمان در سایه سفید نیاز داریم.

سپس با قرار دادن فتیله های شمع به صورت مناسب لیوان خود را آماده کنید و برای این کار باید مقداری چسب کف فتیله های شمع خود را بمالید و آن ها را در کف وسط لیوان قرار دهید.
پس از ذوب موم شمع ها به همراه رنگ، مطمئن شوید که مقداری اسانس داخل ظرف موم سبز رنگ بریزید تا شمع های معطر مناسبی بدست آورید.
حالا به اندازه یک چهارم لیوان مقداری از این موم آب شده سبز رنگ بریزید و داخل فریزر قرار دهید تا کاملا سفت شوند. برای نگهداشتن فتیله شمع، یک چوب بستنی را روی هر لیوان کاغذی قرار دهید.

سپس آن لیوان ها را بعد از مدتی بیرون بیاورید و قبل از اضافه کردن لایه بعدی موم، مقداری الکل مالشی اسپری کنید.
حالا روی لایه دوم موم که باید موم شمع آب شده بی رنگ باشد بریزید.
ریختن شمع یا موم ذوب شدن در لیوان کاغذی

نگهداشتن فیتیله با چوب بستنی
دوباره شمع ها را در فریزر بگذارید تا ببندد و سفت شود. بعد از اینکه موم سفید جا افتاد، موم قرمز ذوب شده را بریزید.

ریختن موم قرمز
بعد از اینکه موم شما کاملاً سفت شد، فتیله اضافی شمع ها را از هر شمع ببرید.

کوتاه کردن فیتیله اضافی
حالا یک تکه از لیوان کاغذی را پاره کنید و سپس با دست آن را جدا کنید. همین کار را با تمام لیوان ها و فتیله های شمع انجام دهید.

بیرون آوردن شمع تم یلدا از لیوان کاغذی
در نهایت، وقت آن است که شمع ها را تزئین کنید. برای این کار کمی رنگ کاردستی بگیرید و چند دانه سیاه روی سطح قرمز هر شمع خود بکشید. اکنون فقط کافی است شمع های هندوانه خود را روشن کنید و مکان مورد نظر خود را با نگاهی جذاب از این شمع های هندوانه پر کنید.

درست کردن شمع هندوانه

خرید تم تولد

در ادامه دو مدل شمع تم یلدا که در فروشگاه جشن ما موجود است به شما نشان می دهیم.

شمع استوانه ای هندوانه

شمع استوانه ای هندوانه

شمع هرمی هندوانه

شمع هرمی هندوانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *