وبلاگ

چگونه بادکنک های فویلی را باد کنیم

بادکنک ها یک راه عالی برای ایجاد یک جشن هیجان انگیز هستند! به طور خاص، بادکنک های فویلی از چندین ورقه فلزی نازک روی مواد نایلونی ساخته می شوند. در نتیجه، این بادکنک ها بسیار کمتر متخلخل هستند و می توانند برای مدت طولانی تری نسبت به بادکنک های لاتکس معمولی باد شوند. به راحتی می توانید بادکنک ها را با نی و مقداری نیروی ریه یا پمپ هوای دستی پر کنید. به سادگی یک نی یا نازل را داخل بادکنک قرار دهید و آن را پر کنید. در این مقاله برای باد کردن بادکنک فویلی ، سه روش به شما آموزش خواهیم داد.

راه اول: باد کردن بادکنک فویلی به صورت دستی

1- زبانه پرکننده را در قسمت بیرونی بادکنک خود پیدا کنید. همه بادکنک های فویلی که یکی از لوازم تولد هستند، دارای یک زبانه پرکننده کوچک 1 تا 2 اینچی (2.5 تا 5.1 سانتی متری) هستند که به راحتی بادکنک های شما را خالی از باد می کند. به طور معمول، در قسمت بیرونی بالون به سمت پایین است و زبانه توسط 2-3 لایه پلاستیک محکم می شود.
به عنوان مثال، شما می توانید این را تقریباً در جایی که یک رشته روبان را به یک بادکنک متصل می کنید، پیدا کنید.

1- زبانه پرکننده را در قسمت بیرونی بادکنک خود پیدا کنید

2- یک نی نوشیدنی را در زبانه قرار دهید تا به شما کمک کند آن را فوت کنید. برای پر کردن بادکنک می توانید از هر نی نوشیدنی استاندارد استفاده کنید. هنگامی که زبانه پرکننده را پیدا کردید، 2 لایه پلاستیک را جدا کنید و نی را بین آنها قرار دهید. سپس، نی خود را وارد کنید تادو لایه را از هم بار کنید، که حدود 1-2 اینچ (2.5-5.1 سانتی متر) است. با وارد کردن نی احساس می کنید که مهر و موم به هم می خورد و لایه ها باز می شوند.
برخی از کیت های بادکنک همراه با نی همراه با دستورالعمل ارائه می شوند.

2- یک نی نوشیدنی را در زبانه قرار دهید تا به شما کمک کند آن را فوت کنید. باد کردن بادکنک فویلی

3- نی و زبانه پرکننده را به هم فشار دهید تا هنگام باد کردن، هوا از آن خارج نشود. برای نگه داشتن نی در جای خود، هر دو طرف را با انگشتان خود فشار دهید. همانطور که هوا را به داخل بالون می دمید، زبانه پرکننده را نگه دارید.

3- نی و زبانه پرکننده را به هم فشار دهید تا هنگام باد کردن، هوا از آن خارج نشود.

Blow-Up-Foil-Balloons-Step-3

4- انتهای نی را باد کنید تا بادکنک پر از هوا شود. نفس عمیق بکشید و به طور پیوسته و به تدریج در نی دمید. سپس یک نفس عمیق دیگر بکشید و این کار را تکرار کنید تا بادکنک پر از هوا شود. تعداد تنفس به اندازه و شکل بالون بستگی دارد.
هنگامی که بالون در لمس محکم است، هوای کافی دارد.
مراقب باشید هوای زیادی به بادکنک ندهید. اگر به دمیدن ادامه دهید، بالون در نهایت می‌پرد.

انتهای نی را باد کنید تا بادکنک پر از هوا شود.

Blow-Up-Foil-Balloons-Step-4-

5- نی را بردارید و مهر و موم را فشار دهید تا بسته شود. وقتی بادکنک پر از هوا شد، زبانه پرکننده را بین دو انگشت فشار دهید و به آرامی نی را بیرون بکشید. برای مثال می‌توانید بادکنک را به یک رشته روبان وصل کنید یا آن را به دیوار یا ستون بچسبانید.
اگر بادکنک خود را با هوای نی پر کنید، بادکنک شما باید حدود 1 ماه یا بیشتر باد کرده بماند.

5- نی را بردارید و مهر و موم را فشار دهید تا بسته شود.

 Blow-Up-Foil-Balloons-Step-5

راه دوم: باد کردن بادکنک فویلی با استفاده از پمپ هوا

1- برای بهترین نتیجه یک پمپ باد با نوک باریک تهیه کنید. اگر می خواهید به راحتی بادکنک خود را پر کنید، یک پمپ دستی پیدا کنید که نوک آن باریک باشد. هر چه نوک آن کوچکتر باشد، راحت تر می توان به داخل زبانه پرکننده رفت.
در حالت ایده آل، شما می خواهید نوک نازک و حدود 1-2 اینچ (2.5-5.1 سانتی متر) داشته باشید.

1- برای بهترین نتیجه یک پمپ باد با نوک باریک تهیه کنید

2- پمپ هوا را بین مهر و موم پلاستیکی روی زبانه پرکننده قرار دهید. زبانه پر کردن قسمت کوچکی از بادکنک است که به شما امکان می دهد آن را با هوا پر کنید. معمولاً 2 لایه پلاستیک در داخل زبانه پرکننده وجود دارد. نوک پمپ را بین لایه های پلاستیکی قرار دهید تا بتوانید بادکنک را پر کنید.

2- پمپ هوا را بین مهر و موم پلاستیکی روی زبانه پرکننده قرار دهید.

3- مهر و موم پلاستیکی را محکم نگه دارید تا هوا خارج نشود. با استفاده از یک دست بادکنک را در اطراف دهانه فشار دهید تا هوا در داخل آن بماند. به این ترتیب، شما می توانید به جای خروج هوا، بالون را پر کنید.
به عنوان مثال می توانید از دست غیر غالب خود برای این کار استفاده کنید.

3- مهر و موم پلاستیکی را محکم نگه دارید تا هوا خارج نشود.

4- هوا را داخل بادکنک پمپ کنید تا پر شود. با دست غالب خود، پمپ را بچرخانید یا واحد پمپاژ را به طور مکرر بالا و پایین فشار دهید تا بادکنک با هوا پر شود. پمپاژ را ادامه دهید تا بالون حدود 98 درصد پر شود.
در این مرحله، بالون سفت است، اما هنوز کمی جهش دارد.
هنگام استفاده از پمپ دستی به راحتی می توان بادکنک را بیش از حد پر کرد، بنابراین هنگام انجام این کار مراقب باشید.

4- هوا را داخل بادکنک پمپ کنید تا پر شود.

5- نوک پمپ را بردارید و بادکنک را ببندید. بعد از اینکه بادکنک بیشتر پر شد، زبانه پرکننده را با دست محکم کنید و نوک پمپ را به آرامی از بادکنک بیرون بکشید. همانطور که شما این کار را انجام می دهید، بالون خود را مهر و موم می کند.
داخل زبانه پرکننده با چسب خود آب بند پوشیده شده است.

5- نوک پمپ را بردارید و بادکنک را ببندید.

راه سوم: پر کردن بادکنک فویلی با هلیوم

1- نازل مخزن هلیوم را در زبانه پرکننده بالون قرار دهید. دهانه بالون را در اطراف نازل مخزن هلیوم قرار دهید تا نازل حدود 1-2 اینچ (2.5-5.1 سانتی متر) باشد. این به عنوان زبانه پر کردن شناخته می شود.
همانطور که بادکنک را پر می کنید، زبانه پرکننده را محکم نگه دارید.

باد کردن بادکنک فویلی با هلیوم- نازل مخزن هلیوم را در زبانه پرکننده بالون قرار دهید

2- نازل مخزن را فشار دهید تا به آرامی بادکنک پر شود. برای افزودن هوا به بادکنک، کافی است نازل را کمی به سمت پایین فشار دهید در حالی که روی زبانه پرکننده را نگه داشتید. متوجه خواهید شد که بادکنک شروع به پر شدن از هوا می کند. فشار دادن نازل را تا پر شدن کامل بادکنک ادامه دهید.
محکم نگه دارید، زیرا ممکن است هوا خیلی سریع خارج شود.

2- نازل مخزن را فشار دهید تا به آرامی بادکنک پر شود.

3- نازل را پس از پر شدن از بادکنک خارج کنید. بادکنک شما وقتی سفت است پر از هوا است اما لبه بیرونی هنوز کمی چروکیده است. در این مرحله، به سادگی زبانه پرکننده را از نازل جدا کنید. وقتی این کار را انجام می دهید، بادکنک با نوار چسب داخل بادکنک خود را می بندد.

3- نازل را پس از پر شدن از بادکنک خارج کنید

4- 3-7 روز از بادکنک خود لذت ببرید. هلیوم یک راه آسان برای پر کردن بادکنک های فویلی است، اما آنها به اندازه استفاده از هوای معمولی دوام ندارند.
می‌توانید برای مثال برای جشن تولد، جشن بازنشستگی یا عروسی، یک روبان به بادکنک خود ببندید.

4- 3-7 روز از بادکنک خود لذت ببرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *