وبلاگ

همه چیز در مورد بادکنک های لاتکس

بادکنکهای ساخته شده از لاتکس طبیعی

حقایق بادکنک لاتکس | امروزه لاتکس محبوب ترین ماده برای ساخت بادکنک است. آنها دارای قیمت بسیار مقرون به صرفه، تنوع چشمگیر شکل، اندازه و رنگ هستند، و مهمتر از همه، آنها برای سیاره خوب هستند. بادکنک لاتکس چیست؟ آیا فکر می کنید همه چیز در مورد بادکنک های لاتکس می دانید؟ 10 واقعیت جالب ما را در مورد بادکنک های لاتکس که شاید تا به حال در مورد آنها نشنیده اید بخوانید!

حقایق بادکنک لاتکس

آیا بادکنک های لاتکس مدرن سازگار با محیط زیست هستند؟ برای اینکه آنها دوام بیشتری داشته باشند، چکار باید کرد؟ بالونی که با هلیوم باد شده است چقدر می تواند بالا برود؟ و آیا می تواند خطرناک باشد؟ اکنون، حقایق جالبی در مورد بادکنک های لاتکس با شما به اشتراک می گذاریم!

واقعیت شماره 1: بادکنکی که با هلیوم باد شده است با سرعت 2 متر در ثانیه از جو عبور می کند و می تواند در عرض 1.5 ساعت به ارتفاع 28000 پا برسد. در این ارتفاع، دما منفی 40 درجه سانتیگراد است و لاتکس خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد و خرد می شود. قطعات کوچک لاتکس با عجله به زمین باز می گردند و در یک منطقه بزرگ پخش می شوند.

واقعیت شماره 2: حقایق بادکنک های لاتکس تایید می کنند که طول عمر بادکنک لاتکس تا حد زیادی به کیفیت و ضخامت لاتکس (بهترین کشورهای تولید کننده کلمبیا، بلژیک و ایالات متحده آمریکا) و فناوری ساخت آن بستگی دارد. بادکنک های مرمر و بادکنک های کانفتی کمتر از بادکنک‌های لاتکس معمولی عمر می‌کنند و هیچ عکسی روی آنها چاپ نشده است.

واقعیت شماره 3: یکی از حقایق مهم در مورد بادکنک های لاتکس لاستیکی طبیعی: دلیل اصلی که چرا بالن ها اکسیژن موجود در جو را از بین می برند. پس از باد شدن، دیواره‌های بالون نازک‌تر می‌شوند، مولکول‌های لاتکس با مولکول‌های اکسیژن واکنش می‌دهند و در نتیجه اکسیده می‌شوند و لاتکس از بین می‌رود. خاصیت ارتجاعی آن کاهش می یابد، تعداد منافذ آن افزایش می یابد، بادکنک درخشش و شفافیت خود را از دست می دهد، سطح آن کدر می شود.

بادکنکهای ساخته شده از لاتکس طبیعیواقعیت شماره 4: بادکنک های لاتکس به اشعه ماوراء بنفش بسیار حساس هستند: در زیر نور مستقیم خورشید، می توانید آنها را ظرف چند ساعت از دست بدهید! اگر قصد دارید در هوای گرم تابستان از بادکنک در فضای باز استفاده کنید، بادکنک هایی را انتخاب کنید که سایه روشن تری دارند. به عنوان مثال، به جای آبی تیره، آبی روشن بخرید، به جای قرمز، صورتی را انتخاب کنید و غیره. آنها نور کمتری را جذب می کنند و کمتر گرم می شوند، بنابراین عمر طولانی تری خواهند داشت.

واقعیت شماره 5: هلیوم به طور قابل توجهی حجم خود را با تغییر دما تغییر می دهد: در دماهای بالا منبسط می شود و در دمای پایین منقبض می شود. حتی می توانید متوجه آن شوید: وقتی بادکنک لاتکس را در سرما بیرون می آورید، اندازه آن به شدت کاهش می یابد و وقتی به خانه بر می گردید، شکل خود را باز می گرداند. حقایق بالون هلیوم لاتکس تأیید می کند که چنین نوسانات مکرر دما باعث سایش سریع لاتکس می شود و در نتیجه بادکنک سریعتر تخلیه می شود.
واقعیت شماره 6: بادکنک های لاتکس معمولی را با بادکنک های لاتکس هلیومی اشتباه نگیرید: بادکنک های دوم به طور خاص برای باد کردن هلیوم طراحی شده اند. اگرچه بادکنک های معمولی لاتکس هنوز هم می توانند هلیوم را تحمل کنند، اما به اندازه بادکنک های لاتکس هلیوم دوام نمی آورند (8 تا 10 ساعت برای بالن های معمولی در مقابل تا 4 روز برای بالن های لاتکس هلیوم).

واقعیت شماره 7: در سال 1931، نیل تایلوسون اولین بالون لاتکس را ساخت. قبل از آن، آنها فقط می توانستند به شکل گرد باشند، اما این اختراع امکان شروع تولید بادکنک های بلند و باریک را فراهم کرد. طراحان بلافاصله از این نوآوری به خوبی استفاده کردند: آنها شروع به ایجاد دکوراسیون برای جشنها و ساخت ترکیب های فوق العاده کردند.

واقعیت شماره 8: با تجزیه و تحلیل حقایق مهم در مورد بادکنک های لاتکس، نمی توانیم به این نکته اشاره نکنیم که آنها محبوب ترین محصولات برای چاپ هستند. چه به دنبال دکوراسیون مهمانی باشید و چه فقط یک هدیه کوچک، باید از لاتکس استفاده کنید. با کیفیت بالا و انعطاف پذیر، آنها بوم عالی برای بادکنک های شخصی شما هستند!

واقعیت شماره 9: حقایق جالب در مورد بادکنک های لاتکس تایید می کند که درختان Hevea (آنهایی که لاستیک لاتکس تولید می کنند) می توانند بیش از 4000 پوند وزن داشته باشند. درختانی با پرورش ویژه وجود دارند که می توانند بیش از 7000 پوند وزن تولید کنند. در سال یک کارخانه تمام اتوماتیک می تواند بیش از یک میلیون بادکنک در روز تولید کند!

واقعیت شماره 10: یکی از شگفت انگیزترین و کمتر شناخته شده ترین حقایق بادکنک لاتکس می گوید که افزایش تقاضا برای بادکنک های لاتکس تأثیر مثبتی بر محیط زیست دارد! حتی درختان Hevea که به طور مصنوعی در مزارع رشد کرده اند تأثیر مثبتی بر اکوسیستم دارند و از لایه اوزون محافظت می کنند. صنعت جهانی بادکنک لاتکس به 16 میلیون درخت در سال نیاز دارد. چنین تعدادی از درختان سالانه بیش از 800000 پوند از گازهای CO2 از جو زمین جذب می کنند.

آیا بادکنک های لاتکس سازگار با محیط زیست هستند؟

بادکنک های لاتکس با کیفیت از مواد 100% طبیعی ساخته شده اند و کاملا سازگار با محیط زیست هستند.

ماده اولیه ساخت بادکنک های لاتکس شیره درخت لاستیک Hevea Brasiliensis است. به روشی مشابه شربت افرا یا شیره غان استخراج می شود: کارگران برش های کوچکی در پوست ایجاد می کنند و سپس آب آن به سطلی که روی تنه ثابت شده است جاری می شود.

لاتکس یک ماده کاملاً زیست تخریب پذیر است: به دلیل تأثیر اکسیژن بر لاتکس، فرآیند تخریب تقریباً بلافاصله پس از ساخت بالون آغاز می شود. حقایق بالون لاتکس ثابت می کند که آنها می توانند از چند ماه تا چهار سال تجزیه شوند (بسته به کیفیت آنها و محیط: به عنوان مثال، در آب، بدون تماس با اکسیژن، این روند کندتر پیش می رود).

حقایق بادکنک لاتکس

چرا بادکنک های لاتکس هلیوم را از دست می دهند؟

هلیوم به بالون کمک می کند اما می تواند به کوچکترین منافذ نفوذ کند.

از طرف دیگر لاتکس فقط یک ماده متخلخل است و دیواره های بالون مانع جدی برای مولکول های هلیوم نیستند. به تدریج سطح گاز در بالون کاهش می یابد، توانایی بالون برای شناور شدن در هوا کاهش می یابد و شروع به از کار افتادن می کند.

دلایل دیگر باعث کاهش عمر بادکنک ها می شود: باد زیاد، گرد و غبار، تماس با اجسام ناهموار، ازن (قبل از رعد و برق)، دمای بالا یا پایین.

چگونه از خالی شدن بادکنک های لاتکس جلوگیری می کنید؟

با انتخاب بادکنک های باکیفیت با ضخیم ترین دیوارها شروع کنید. بادکنک را محکم ببندید. از باد کردن بیش از حد بادکنک خودداری کنید. آن را برای مدت طولانی در اتاق سرد یا گرم قرار ندهید، آن را در نزدیکی رادیاتورهای گرمایشی و زیر نور مستقیم خورشید قرار ندهید. از قرار دادن بادکنکهای لاتکس در معرض دمای زیاد خودداری کنید. و از بادکنک ها در برابر باد شدید و باران محافظت کنید.

از بادکنک هایی استفاده کنید که با “Hi-Float” آغشته شده اند: این به طور قابل توجهی عمر بادکنک ها را افزایش می دهد (تا چند روز یا حتی یک هفته).

آیا بادکنک های لاتکس خطرناک هستند؟

اگرچه حقایق جالب زیادی در مورد بادکنک های لاتکس وجود دارد، سوالات کاملاً جدی در مورد استفاده از این بادکنکها نیز وجود دارد.

در واقع، بادکنکهای ساخته شده از لاتکس طبیعی بی خطر هستند. با این حال، هر بالونی که با هلیوم باد شده و در هوا رها شود، به یک جسم غیرقابل کنترل تبدیل می شود که می تواند در هر جایی فرود بیاید. بادکنکهای پاره شده می توانند به زیستگاه های وحشی ختم شوند: ماهی ها و پستانداران به اشتباه لاتکس می خورند که دستگاه تنفسی و گوارشی را مسدود می کند.

بادکنک ها می توانند برای کودکان کوچک خطر بالقوه ای داشته باشند: برای مثال، گاز گرفتن یک بادکنک بادکرده کاملاً خطرناک است، زیرا ذرات آن ممکن است به مجرای تنفسی وارد شود. همچنین، بالون می تواند در نزدیکی کودک بترکد و او را بترساند.

لاتکس می تواند در برخی افراد آلرژیک ایجاد کند.

بادکنک های لاتکس: یک لذت مقرون به صرفه
بادکنک های لاتکس روشی مقرون به صرفه برای تبدیل هر رویدادی به یک جشن شاد و یک محصول طبیعی است که تولید آن در صورت استفاده معقول تاثیر مثبتی بر محیط زیست می گذارد. جشن ما بهترین بادکنک ها را برای هر مناسبتی با قیمت های منطقی ارائه می دهد. ما را در jashnema.ir بررسی کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *