وبلاگ

آموزش ساخت هدبند تک شاخ با پارچه ضایعاتی و الگوی رایگان

هدبند یونیکورن

با یک هدبند تک شاخ یونیکورن که به راحتی می توانید آن را درست کنید، اجازه دهید تک شاخ درونی شما آزاد شود. الگوی خیاطی شاخ تک شاخ رایگان را دانلود کنید و کمی جذابیت را به پروژه کاردستی بعدی خود اضافه کنید. این هدبندهای تک شاخ هدایای مهمانی عالی را می سازند، یا شروعی عالی برای لباس تک شاخ دست ساز هستند. بنابراین، یک سوزن و نخ، مقداری پارچه ضایعاتی و چسب حرارتی خود را بردارید تا همه چیز جادویی را شروع کنید! برای هماهنگی و ست کردن تولد، از لوازم مهمانی تم تولد تکشاخ استفاده کنید.

هدبند تک شاخ با پارچه ضایعاتی و الگوی رایگان

هدبند تکشاخ

خرید تم تولد

وسایل موردنیاز برای هدبند تک شاخ

  • الگوی شاخ تک شاخ قابل چاپ رایگان
  • پارچه ضایعاتی به رنگ موردنظر
  • نخ هماهنگ با پارچه
  • قیچی
  • الیاف پلی استر
  • نخ گلدوزی
  • سوزن گلدوزی
  • چسب حرارتی
  • هدبند الاستیک
  • گل های دست ساز پارچه ای برای تزیین شاخ (اختیاری)

وسایل موردنیاز برای هدبند تک شاخ

آموزش ساخت هدبند یونیکورن دخترانه زیبا برای تم تولد تکشاخ قدم به قدم با عکس

مرحله 1: قطعات الگو را برش دهید
قطعات الگو را از کاغذ چاپ و برش دهید و در امتداد خطوط الگوی مشکی برش دهید. الگوی کاغذ را صاف روی پارچه ضایعاتی قرار دهید و اطراف آن را برش دهید. 1 شاخ و 2 پایه دایره برش بزنید.

برش قطعات از روی الگوی هدبند یونیکورن

برش قطعات از روی الگوی هدبند یونیکورن

نکته:  الگوی دوخت شاخ تک شاخ شامل جای دوخت 1/4 اینچی است.

مرحله 2: شاخ یونیکورن را بدوزید
برای ساخت هدبند یونیکورن ، شاخ تک شاخ را از وسط تا کنید، درزهای کناری را با هم مطابقت دهید. درز کناری را از نوک شاخ تک شاخ به پایین سنجاق کنید. با استفاده از جای دوخت 1/4 اینچی بدوزید.

دوخت شاخ تکشاخ

برش شاخ تکشاخ از لبه دوخت - نازک کردن لبه دوخت

برش شاخ تکشاخ از لبه دوخت

جای درز را به اندازه 1/8 اینچ از خط دوخته شده قیچی کنید. در صورت نیاز، نوک شاخ تک شاخ را ببرید، دقت کنید که خطوط دوخته شده را برش ندهید.

مرحله 3: الیاف پلی استر را به شاخ اضافه کنید
سمت راست شاخ تک شاخ را به سمت بیرون بچرخانید و از یک شیء نوک تیز یا انگشت خود برای فشار دادن نوک تک شاخ به بیرون استفاده کنید. به آرامی شاخ را با الیاف پلی استر پر کنید تا زمانی که شاخ سفت و در عین حال لطیف شود. الیاف اضافی را از پایین شاخ جدا کنید.

الیاف پلی استر را به شاخ اضافه کنید

مرحله 4: پایه را به شاخ تک شاخ بدوزید
یک پایه دایره ای را در پایین شاخ تک شاخ قرار دهید، به طوری که سمت راست پارچه پایه رو به بیرون باشد. با استفاده از سه رشته نخ گلدوزی و یک سوزن گلدوزی، دور پایه دایره ای را بدوزید و آن را به پایه شاخ تک شاخ وصل کنید. دور دایره را ادامه دهید تا شاخ کاملا بسته شود.

پایه را به شاخ تک شاخ بدوزید

دوخت دایره به پایین شاخ هدبند تکشاخ

مرحله 5: چرخش شاخ را ایجاد کنید
با نخ اضافی گلدوزی، نخ را به سمت بالا دور شاخ بپیچید و از پایه دایره شروع کنید تا به نوک آن برسید. وقتی به بالا رسیدید، به سادگی سوزن را در قسمت پشتی فرو کنید و آن را به پایین بیاورید. یک گره در نخ بزنید تا تمام شود، و انتهای شل را ببرید.

چرخش شاخ هدبند تکشاخمرحله 6: شاخ یونیکورن را به هدبند تک شاخ وصل کنید
روی پایه شاخ تک شاخ خود چسب داغ بزنید و به سرعت قسمت صاف (سمت غیر چسبنده) هدبند الاستیک خود را به چسب داغ بچسبانید. تقریباً 1/4 اینچ دور کل محیط دایره دوم خود را کوتاه کنید. کمی بیشتر چسب داغ را مستقیماً روی پایه شاخ تک شاخ و هدبند خود اضافه کنید، دایره دوم را بچسبانید و به آرامی اما محکم فشار دهید. اجازه دهید چسب خشک شود.

شاخ یونیکورن را به هدبند وصل کنید

وصل کردن شاخ به هدبند یونیکورن با چسب حرارتی

مرحله 7: گل ها را به هدبند تک شاخ اضافه کنید
برای شاخ تک شاخ جادویی تر، گل های دست‌ساز را به پایه اضافه کنید. به سادگی چسب داغ را مستقیماً روی شاخ، جایی که می‌خواهید گل باشد، بمالید. پشت گل را محکم اما به آرامی فشار دهید و اجازه دهید خشک شود.

گل ها را به هدبند تک شاخ اضافه کنید

تزیین هدبند با گل های پارچه ای

مرحله 8: هدبند تکشاخ خود را ببندید
برای پوشیدن هدبند تک شاخ، هدبند بدون گیره را دور گردن خود بکشید و تمام موهای خود را از طریق کش بکشید. سپس کش را به سمت بالا و بالای گوش ها بکشید و شاخ را در جایی که می خواهید روی پیشانی یا بالای سر خود قرار دهید.

طرز تهیه هدبند پارچه ایرقصیدن در حین پرتاب زرق و برق اختیاری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *