وبلاگ

تزیین کیک تم تولد باربی

تزیین کیک تم تولد باربی

تزیین کیک با خامه راحت تر از کار با فوندانت است و این کیک تم تولد باربی یکی از طرح های کیکی است که اجرای آن نسبتاً آسان است. اگر کودک شما باربی را دوست دارد، شاید به فکر تهیه این کیک باربی یا کیک عروسک پرنسس برای تولد بعدی کودکتان در کنار خرید اینترنتی لوازم جشن تولد باشید.

این طرح کیک باربی چیز جدیدی نیست. مدتی است که وجود داشته است. این کیک که به عنوان کیک لباس باربی نیز شناخته می شود، شیک است و مطمئناً دوستان، خانواده و البته آن گیرنده خاص شما را تحت تأثیر قرار می دهد.

مرحله 1: مواد و ابزار لازم برای تزیین کیک تم تولد باربی را جمع آوری کنید

مواد لازم برای تهیه کیک تم باربی

برای درست کردن این کیک باربی به مواد اولیه و ابزار لازم زیر نیاز دارید. برخی از آنها ضروری و برخی دیگر اختیاری هستند.

 • کیک – شما به مقدار زیادی کیک نیاز دارید. حداقل 2.5 تا 3 تا کیک با یک دستور کیک معمولی. می توانید از کیک شکلاتی، کیک های توت فرنگی یا کیک های وانیلی استفاده کنید. فقط به خاطر داشته باشید که باید دستور پخت را سه برابر کنید تا کیک به اندازه کافی داشته باشید.
 • خامه فرم گرفته- شما به مقدار زیادی خامه فرم گرفته نیاز دارید. به اندازه کافی خامه فرم گرفته بین هر لایه زده می شود، همچنین آن را کاملاً می پوشانیم یا به اصطلاح کاور می دهیم، سپس تزئینات را انجام می دهیم.
 • رنگ خوراکی – این برای رنگ آمیزی خامه استفاده می شود. مگر اینکه مقداری خامه رنگی پیدا کنید و بخرید.
 • مروارید شکری – این کار برای تزیین به کیک اضافه می شود، اما کاملاً اختیاری است.

ابزار

 • قالب کیک 8 اینچی
 • قالب کیک 6 اینچی
 • قیف های یکبار مصرف
 • ماسوره شکوفه یا ستاره کوچک 
 • کاتر بیسکویت گرد
 • کاغذ پوستی
 • پلاستیک
 • تخته کیک
 • پایه کیک، چرخان (اختیاری)
 • موچین

می توانید این کیت تزیین کیک را تهیه کنید که چندین مورد از اینها را با هم دارد.

مرحله 2: طرز تهیه کیک تم تولد باربی یا کیک عروسک پرنسس

لایه کیک تم تولد باربی دخترونه

با پختن لایه های کیک شروع کنید. می توانید از هر دستور کیکی که می خواهید استفاده کنید یا پودرهای کیک آماده مورد علاقه خود به همراه مواد لازم مانند تخم مرغ، روغن و آب استفاده کنید.

بسته به قد باربی شما به دو یا سه برابر کیک نیاز دارید.

من از خرده های آن برای چیزهای دیگری مانند کیک پاپ استفاده می کنم.

کیک ها را در 4 دور 8 اینچی و 1 دور 6 اینچی بپزید. من فقط 2 تا قالب 8 اینچی دارم، بنابراین آنها را پشت سر هم می پزم. کیک اول را بپزید سپس بعد از سرد شدن کیک بعدی را بپزید.

توجه: حتماً تابه ها را چرب و آردپاشی کنید و بد نیست کف آن را هم کاغذ روغنی بگذارید.

پس از پختن کیک ها اجازه دهید کاملا خنک شوند.

نکته: تزئین کیک های سرد راحت تر است. پس از خنک شدن، آن ها را در ظرف پلاستیکی درب دار قرار دهید و قبل از تزئین چند ساعت در یخچال نگهداری کنید. این کاملا اختیاری است اما خامه کشی را آسان تر می کند.

باربی پیچیده شده در پلاستیک

حالا باربی انتخابی خود را بردارید، من از باربی Dreamtopia استفاده می کنم و او را در یک پلاستیک بپیچید. این او را از خامه محافظت می کند. لازم نیست اما من این کار را انجام می دهم که کثیف نشود.

مرحله 3: کیک تم تولد باربی را لایه لایه کنید

سوراخ کردن لایه های کیک تم تولد دخترانه باربی

بعد لایه های کیک خود را بردارید و باید از یک کاتر بیسکویت گرد یا یک چاقو، یک سوراخ در مرکز آن به اندازه کافی بزرگ کنید که باربی یا عروسک در آن جا شود.

یک تخته کیک بردارید و مقداری خامه به وسط آن اضافه کنید سپس لایه اول را روی آن قرار دهید. خامه به عنوان چسب برای نگه داشتن لایه در جای خود عمل می کند.

توجه: پایه کیک چرخان برای تزئین این سبک از کیک تم تولد دخترونه باربی بسیار مفید است. اما الزامی نیست.

لایه فراستینگ روی کیک تم تولد باربی

حالا مقدار زیادی خامه روی لایه کیک اضافه کنید و آن را صاف کنید. این کار را با لایه های دیگر تکرار کنید. لایه رویی گرد 6 اینچی خواهد بود یا می توانید از گرد 8 اینچی دیگر استفاده کنید.

توجه: اگر لایه‌های کیک شما صاف نیستند، چاقوی نان برای این کار عالی است.

اشکالی ندارد و تقریباً می‌خواهیم لایه بالایی را کوچکتر کنیم، به طراحی «لباس کیک» کمک می‌کند.

باربی کنار کیک برای اندازه کردن

باربی را در کنار کیک قرار دهید و مطمئن شوید که لایه های کافی دارید.

مرحله 4: کل کیک لایه لایه را برش دهید، شکل دهید

بریدن لایه های کیک باربی برای درست کردن لباس باربی

زمان اصلاح و شکل دادن به کیک باربی است. از یک چاقوی صاف یا یک چاقوی نان استفاده کنید و شروع به کوتاه کردن کیک کنید تا شکل “زنگ” یا “لباس” ایجاد کنید. هر چند می توانید آن را هر طور که دوست دارید شکل دهید. ممکن است کمی تمرین لازم باشد تا آن را کاملاً یکنواخت کنید. وقتی برای اولین بار یکی را می سازید، زیاد نگران این موضوع نباشید.

برای این استایل می‌خواستم که در پشت لباس زاویه بیشتری داشته باشد و در جلوی لباس بیشتر صاف باشد.

شکل دادن به کیک باربی با دست

وقتی کیک را برش زدید، تمام تکه های کیک را بردارید و می توانید آن ها را برای کیک پاپ یا کیک نیز ذخیره کنید. کف تخته را در صورت لزوم با یک دستمال کاغذی کمی مرطوب تمیز کنید. سپس با استفاده از دستان تمیز یا دستکش، کناره های کیک را لمس کنید و خرده های کیک را در آن فشار دهید. این همچنین به شما امکان می دهد تا آن را کمی شکل دهید.

حالا باید کل کیک را خامه کشی و کاور کنید. بله، برای این کیک لباس باربی لایه ای از خامه زیادی استفاده خواهید کرد.

فراستینگ یک لایه کیک باربی

می توانید با هر تکنیکی که می خواهید آن را خامه کشی کنید. من دوست دارم یک دسته از خامه را در اطراف لوله کنم و سپس آن را صاف کنم.

چندین ابزار کوچک برای کمک به این کار وجود دارد. اما لازم نیست انواع ابزار تزئین کیک را بخرید. از یک کاردک کیک معمولی یا فقط از یک کاردک معمولی استفاده کنید اگر این تمام چیزی است که دارید.

پس از اتمام، مجدداً در صورت لزوم با یک دستمال کاغذی کمی مرطوب صفحه کیک را تمیز کنید.

خامه کشی لایه های کیک باربی

سپس باربی را در کیک خود قرار دهید. اگر باربی شما موهای بسیار بلندی دارد، ممکن است بخواهید آن را با پیچ و تاب یا چیزی ببندید، تا هنگام تزئین آن مانعی ایجاد نکند.

مرحله 5: تزیین کیک تم تولد باربی

بالاخره زمان تزیین لباس کیک تم تولد باربی است. سبک ها و طرح های مختلفی وجود دارد که می توانید انجام دهید. برای این مورد خاص، من از طرح محبوب لباس “گل” استفاده می کنم. من ترجیح دادم از سه رنگ بنفش، صورتی و صورتی نئون استفاده کنم.

مقداری ژل رنگ خوراکی بنفش را به کمی خامه اضافه کنید. سپس مخلوط کنید تا خوب رنگ شود. در صورت لزوم رنگ خوراکی بیشتری اضافه کنید.

من دوست دارم از تکنیک کیسه دوتایی استفاده کنم زیرا به من امکان می دهد رنگ های مات را تغییر دهم اما از همان نوک یا سری قیف استفاده کنم. یک قیف بردارید و نوک یا سری یا ماسوره ستاره را به آن اضافه کنید.

یک قیف دیگر بردارید و خامه بنفش را اضافه کنید. گوشه را جدا کنید و سپس با ماسوره آن را در قیف قرار دهید.

اضافه کردن گل های بنفش و صورتی به کیک تم تولد باربی

برای درست کردن گل، نوک آن را عمود بر کیک نگه دارید. ماسوره را به کیک فشار دهید، سپس به سمت بالا بکشید، فشار دهید و یک حرکت دایره ای انجام دهید که باعث ایجاد گل کوچک می شود. در کنار آن گل، گلهای دیگر را بزنید.

بعد از دو خط گل بنفش، به یک خامه توت فرنگی که از قبل رنگی شده بود، رفتم. قیف بنفش را بیرون کشیدم و قیف خامه توت فرنگی را به جای آن گذاشتم. تعویض آسان خامه با تکنیک دو کیسه ای(قیف). سپس گل های بیشتری را ماسوره بزنید.

افزودن گل نئون صورتی روی کیک باربی

بعد دوباره به بنفش برگشتم. مقداری مات صورتی نئونی را با هم مخلوط کردم و روی گل های کوچکتر در بالا ماسوره کردم. این به پوشاندن پوشش پلاستیکی عروسک که ممکن است ظاهر شود کمک می کند.

ماسوره کردن گل سفید روی کیک باربی

سپس اگر دوست دارید، می توانید ستاره های کوچک را در شکاف بین گل ها، در صورت وجود، ماسوره کنید. من از رنگ صورتی نئونی و سفید معمولی با یک ماسوره کوچک برای ساخت ستاره ها استفاده کردم.

نوعی مروارید شکری وجود دارد که روی کیک ها  بسیار جذاب به نظر می رسد. با استفاده از موچین، مرواریدها را بگیرید و روی کیک بگذارید تا کار او تمام شود.

حالا او تمام شده است. لذت ببرید!

کیک باربی چقدر ماندگاری دارد؟
این کیک در دمای اتاق حدود 3 روز ماندگاری دارد. شما می خواهید آن را با پوشش پلاستیکی آزاد بپوشانید، مگر اینکه نگهدارنده کیک به اندازه کافی بزرگ باشد که آن را نگه دارد.

کیک تم تولد باربی

برای سفارش و خرید اینترنتی لوازم جشن تولد تم تولد دخترونه باربی از جمله کلاه، دستمال، پیش دستی و لیوان تم باربی و دیگر اقلام مورد نیاز از محصولات جشن ما دیدن کنید.

دیگر تزییناتی که می توانید انجام دهید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *