وبلاگ

آموزش بادکنک آرایی ستونی

بادکنک آرایی ستونی

 ستون بادکنکی یا برج بادکنکی یا بادکنک آرایی ستونی یک دکوراسیون مهمانی واقعاً قابل توجه و چشمگیر است که می توانید از آن به عنوان یک ترکیب مستقل یا به عنوان بخشی از ساختار طاق بادکنکی، پایه ای برای اتصال زنجیره ای از بادکنک های هلیومی استفاده کنید. طراحان ایده های برج بادکنکی واقعاً چشمگیری را ارائه می دهند (ترکیب هایی از اشکال شگفت انگیز، با بادکنک هایی با رنگ ها، شکل ها و اندازه های مختلف، تزئین شده با گل های تازه، روبان ها، منگوله ها و غیره).

عکس بادکنک ارایی ستونی

چگونه یک ستون بادکنکی در 4 مرحله بسازیم و نکات دیگر

دستورالعمل های گام به گام ما را برای بادکنک آرایی ستونی دنبال کنید و با یک الگوی مارپیچ زیبا یک طراحی حرفه ای ایجاد کنید. شما می توانید این کار را انجام دهید. حتی اگر مبتدی باشید!

برای بادکنک آرایی ستونی به چه چیزی نیاز دارید؟

وسایل بادکنک آرایی ستونی

  • بادکنکهای لاتکس 11 اینچی با کیفیت بالا در دو رنگ مختلف (در مثال ما از سفید مرواریدی و هلویی استفاده کردیم).
  • بادکنک های لاتکس 5 اینچی با کیفیت بالا در همان رنگ ها
  • پایه ستون بادکنکی
  • سایزر بادکنک
  • تلمبه برقی برای باد کردن بادکنک ها

باد کردن بادکنک با تلمبه برقی

اندازه کردن بادکنک با سایزر

*هر چقدر بادکنک بیشتر داسته باشید برج بلندتری خواهید داشت.

* آیا نمی خواهید پایه ستون بادکنک را خودتان بسازید؟ می‌توانید پایه‌های آماده و پایه‌ باکنک را از فروشگاه لوازم تولد خریداری کنید.

برای یک برج بادکنکی با ارتفاع 7’3″ اینچ (2,2 متر) به یک پایه  6’2″ اینچ (1.88 متر)،  17 تا بادکنک 11 اینچی (9 سفید، 8 هلویی) و 52 تا بادکنک 5 اینچی نیاز دارید ( 26 سفید، 26 هلویی). مطمئن شوید که تعدادی بادکنک اضافی دارید.

نکته ویژه: اگر این برج تنها بادکنک آرایی ستونی شما خواهد بود که تا به حال ساخته اید، به جای خرید تلمبه، یک پمپ بادکنک برقی اجاره کنید. فروشگاه لوازم تولد تخصصی بادکنک را در منطقه خود بررسی کنید و بپرسید که آیا تلمبه برقی را برای اجاره ارائه می دهند یا خیر.

از طرف دیگر، دوستان و خانواده را دور هم جمع کنید تا به شما کمک کنند تا بادکنک ها را باد کنید یا از پمپ بادکنک یا تلمبه دستی استفاده کنید.

 مرحله 1 بادکنک آرایی ستونی

چهار بادکنک 11 اینچی، دو عدد از هر رنگ را بردارید، و شروع به باد کردن آنها کنید (شکل 1)، با استفاده از سایزر بادکنک خود مطمئن شوید که اندازه همه آنها یکنواخت است (شکل 2).

آنها را در دسته های دوتایی گره بزنید (شکل 3).

نکته: روش حرفه ای این است که هر دو بادکنک باد شده را با یک گره به هم ببندید. برای انجام این کار، دو بادکنک را باد کنید در هر دو دست بگیرید، گردن بادکنک را روی گرددن دیگری بگذارید، گردن های بلند را بکشید، آنها را به طرف دیگر بپیچید و سپس گره ایجاد کنید.

گیج کننده به نظر می رسد؟ مقاله آموزش گره زدن بادکنک جشن ما را ببینید!

با این حال، ممکن است متوجه شوید که با انجام این کار هوا از دست می دهید. یا می توانید هر دو بادکنک را گره بزنید و سپس آنها را به هم ببندید. از هر روشی که استفاده می کنید، برای همه خوشه ها ثابت باشد.

حالا دو جفت بادکنک را از هم متقاطع کنید (شکل 4) و سپس یک بار آنها را بچرخانید تا هر دو رنگ مستقیماً با هم مخالف باشند و کنار یکدیگر قرار نگیرند (شکل 5). اکنون می‌توانید این چهار بادکنک اول را در پایه بادکنک خود قرار دهید (شکل 6).

بادکنک ها را طوری قرار دهید که تیرک بین دو تای آنها قرار گیرد و به سادگی خوشه را روی آن فشار دهید تا زمانی که با گره های وسط تماس پیدا کند.

متوجه خواهید شد که آنقدر مناسب است که بادکنک ها به خود ایمن می شوند. این تکنیک برای تمام چهار بادکنک ستون استفاده خواهد شد.

برای جلوگیری از سردرگمی، هنگامی که شروع به ساخت مارپیچ کردید، همیشه تیرک را بین دو بادکنک سفید هر خوشه جدیدی که به آن متصل می کنید رد کنید.

بادکنک آرایی ستونی -شکل3

بادکنک آرایی ستونی -شکل4

بادکنک آرایی ستونی -شکل5

ستون بادکنکی - شکل6

نکته: اگر ایجاد و چسباندن خوشه های بادکنک به پایه بادکنک برای شما مشکل است، سعی کنید از حلقه های بادکنک (که اتصال دهنده های بادکنک نیز نامیده می شوند) استفاده کنید.

مرحله 2 ساخت ستون بادکنکی

چهار بادکنک 11 اینچی، دو عدد از هر رنگ را بردارید، تنها تفاوت با مرحله اول این است که این چهار بادکنک تا 8 اینچ باد می شوند. پس از اینکه بادکنک را باد کردید، گره زدید و چرخاندید، دوباره باید یک خوشه از دو رنگ متضاد داشته باشید.

حالا این چهارتایی را در جای خود قرار دهید و لوله pvc یا پایه بادکنک را بین دو بادکنک سفید قرار دهید (شکل 7).

از این نقطه شما از چپ به راست کار خواهید کرد، به عبارت دیگر، هر خوشه جدید 90 درجه (یا یک بالون) به سمت راست می چرخد ​​(شکل 8).

ستون بادکنکی - شکل 7

ستون بادکنکی - شکل 8

مرحله 3 برج بادکنکی

چهار بادکنک 5 اینچی، دو عدد از هر رنگ را بردارید و آنها را کاملاً باد کنید. دوباره اندازه آنها را با سایزر بادکنک بررسی کنید.

سپس آنها را به صورت دوتایی از دو بادکنک سفید و دو بادکنک هلویی گره بزنید. و آنها را به صورت یک خوشه چهارتایی بپیچانید، به طوری که همانطور که در مرحله اول گفتیم، هر دو رنگ دقیقاً در مقابل یکدیگر قرار گیرند.

اکنون این موقعیت خوشه را روی تیرک ستون قرار دهید (شکل 9). به یاد داشته باشید که در هر خوشه یک بادکنک را به سمت راست حرکت می دهید تا الگوی مارپیچ بادکنک آرایی ستونی را ایجاد کنید (شکل 10).

همانطور که مراحل قبلی را با بادکنک های 5 اینچی باقیمانده خود تکرار می کنید، مارپیچ مرکزی ستون به زیبایی ظاهر می شود (شکل 11).

شکل 9- برج بادکنکی

شکل 10- برج بادکنکی

شکل11- برج بادکنکی

ستون بادکنکی خود را تمام کنید، مرحله 4

مرحله چهار اساساً همان مرحله دو است. چهار بادکنک 11 اینچی، دو بادکنک سفید و دو بادکنک هلویی بردارید و آنها را تا 8 اینچ باد کنید.

آنها را به دو جفت همرنگ گره بزنید و آنها را به صورت یک خوشه چهارتایی بپیچانید. سپس آنها را در موقعیت خودش قرار دهید (شکل 12).

آخرین مرحله اکنون خوشه نهایی است. مانند پایه ستون، دو بادکنک 11 اینچی هلویی و دو بادکنک سفید پر باد داریم.

هنگامی که به گروه چهار تایی پیچیدید، یک بادکنک سفید 11 اینچی دیگر را کاملا باد کنید و آن را مستقیماً به مرکز خوشه ببندید.

از طرف دیگر، از بادکنک فویلی به عنوان رویه یا بالای برج بادکنکی استفاده کنید. تا با تم مهمانی خود مطابقت داشته باشد، خواه حمام کودک، جشن فارغ التحصیلی یا جشن تولد.

این به عنوان “تاج” ستون مارپیچ شما عمل می کند (شکل 13). هنگامی که این در موقعیت قرار گرفت، آخرین بررسی بصری را انجام دهید که همه بادکنک‌ها به خوبی و در ردیف قرار گرفته‌اند.

شکل 12- آموزش ساخت برج

شکل 13- آموزش بادکنک آرایی ستونی

اگر پایه بادکنک را خودتان بسازید، تنها هزینه شما مواد و البته زمان شما خواهد بود.

نکته: برای جلوگیری از ناامیدی، بادکنکهای با کیفیت بالا را برای ستون خود انتخاب کنید، به خصوص اگر می خواهید بادکنک ها بیش از چند ساعت دوام بیاورند!

ستون بادکنکی

ستون بادکنکی تم تولد پوکویو

مدل ستون بادکنکی تم تولد پوکویو

ستون بادکنکی غول پیکر با بادکنک فویلی گورخر

مدل ستون بادکنکی غول پیکر تم تولد حیوانات جنگل با بادکنک فویلی گورخر

 عکس بادکنک آرایی با بادکنکهای سفید آبی

عکس بادکنک آرایی با بادکنکهای سفید آبی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *